გორის გამგეობის იურიდიული სამსახურის უფროსი ჟურნალისტს ემუქრება
თბილისი. 1 სექტემბერი. “ჯი-ეიჩ-ენი”. გორის რაიონის გამგეობის იურიდიული სამსახურის უფროსი, რევაზ გოგიაშვილი ადგილობრივ ჟურნალისტს, საბა წიწიკაშვილს ემუქრება.
როგორც წიწიკაშვილმა საინფორმაციო სააგანეტო “ჯი-ეიჩ-ენს” განუცხადა, დღეს გოგიაშვილმა გამგეობის შენობაში მას სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა. ჟურნალისტის თქმით, ამ ფაქტს გამგეობის სხვა თანამშრომლებიც შეესწრნენ.
როგორც ირკვევა, გოგიაშვილის გაღიზიანებას იწვევს ის ფაქტი, რომ წიწიკაშვილი ამზადებს მასალას შპს “ძევერაზე”, რომლის მფლობელიც არის გოგიაშვილის დედის ძმა, ომარ ბუხრაძე. ეს შპს ყოფილი საბჭოთა მეურნეობის ბაზაზეა შექმნილი და რამდენიმე ერთეულ სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკასა და მიწის ნაკვეთებს ფლობს.
თავის დროზე ბუხრაძე ამ შპს-ის დირექტორი იყო და, როგორც ჟურნალისტი აცხადებს, ბუხრაძემ იგი ჯერ მიზანმიმართულად გააკოტრა და შემდეგ  მიზერულ თანხად შეისყიდა.

Head of Legal Department of Gori Local Government Poses Menace on Journalist
Tbilisi.01.09.05.GHN. Revaz Gogiashvili, the head of Legal Department of Gori city local government poses threats on the local journalist Saba Tsitsikashvili.
As Tsitsikashvili told to information agency “GHN”, Gogiashvili insulted him verbally in the building of the local government. According to the journalist, other employees of the local government witnessed the mentioned fact.
As it has been found out, Gogiashvili was frustrated because Tsitsikashvili is gathering the information on LTD “Dzevera”, the owner of which is Tsitsikashvili’s uncle Omar Bukhradze. The mentioned LTD has been created on the basis of Soviet farming and owns several agricultural equipments, vehicles and lands.
Bukhradze was the director of the mentioned LTD and according to the journalist, he had deliberately done everything to bankrupt it and then purchased it in miserable amount of money.