ძალადობის წინააღმდეგ მწერალთა კავშირში სიმბოლური აქცია გაიმართა
საქართველოს მწერალთა კავშირის შენობის აივნიდან დღეს თეთრი ტილო გადმოფინეს, რომელზეც სამართლიანობის შესახებ ქართველ კლასიკოსთა გამონათქვამებია წარწერილი.
აქციის მონაწილეებმა - მწერლებმა, ხელოვანებმა და საზოგადოების ცნობილმა წარმომადგენლებმა   ხელი მოაწერეს გალაკტიონის სიტყვებს 'ჩვენი ვალია, დაუნდობელად ვკიცხოთ საკიცხი და საძაგები'.
როგორც მწერალთა კავშირის თავმჯდომარემ მაყვალა გონაშვილმა განაცხადა, ქართველი ხელოვანების შეკრების მიზეზი მხოლოდ ერთი ქართველი ბიჭის ბედისწერა ან შვილმკვდარი დედების ტკივილი არ არის. ქართველმა ინტელიგენციამ იმ კანონის მიმართ თავისი დამოკიდებულების გამოხატვა გადაწყვიტა, რომლის სიმძიმე შემოქმედებითმა კავშირებმა თუ ცალკეულმა ხელოვანებმა უკვე იწვნიეს.
ამჟამად მწერალთა კავშირის შენობაში მოშიმშილე, `თანასწორობის ინსტიტუტის~ წარმომადგენელმა ზურა რთველიაშვილმა აღნიშნა, რომ ადამიანის უფლებები საქართველოში ტოტალურად ირღვევა, სასამართლო სისტემა კი პროკურატურისა და ხელისუფლების მსახურადაა ქცეული. მან შემოქმედებითი კავშირებისა და თანასწორობის ინსტიტუტის დღევანდელ ერთობლივ აქციას კონსოლიდაციის ბრწყინვალე მაგალითი უწოდა და იმედი გამოთქვა, რომ ქართველი ინტელიგენცია ფეხზე დადგება და მოძალადეებს საკადრის პასუხს გასცემს.

Symbolic Demonstration Against Violence Was Held At The Writers Union
Today, white canvas was hung from the balcony of the Georgian Writers Union. Expressions of the Georgian classic writers were written on the canvas.
Demonstrators-writers, artists and famous representatives of the society signed Galaktioni’s words “Our duty is to condemn those who deserve it”.
Makhvala Gnashvili, the chairwoman of the Union said that the reason for Georgian artists to gather was not the pain caused by the fate of only one little Georgian boy or of the mothers who have their sons killed. Georgian intelligence decided to express its opinion regarding the law that has already harassed some art unions and artists as well.
Zura Rtveliashvili, a member of the Egalitarian Institute, who has gone on his hunger strike in the building of the Writers Union, said that human rights are totally violated in Georgia. The judiciary system serves the prosecutor’s office and the government. He stated that the joint demonstration of the art committees and the Egalitarian Institute is a wonderful example of consolidation. He hoped that Georgian intelligence would straighten up and raise its voice against the violators.