გაზეთი „იმედი“ საგარეჯოს გამგებლის წინააღმდეგ
კახეთის რეგიონული გაზეთი „იმედი“ საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის გამგებლისგან ბოდიშის მოხდას ითხოვს. გაზეთის რედაქტორის ალბინა აბრამოვას თქმით, საგარეჯოს გამგებელი გარსევან ბუხნიკაშვილი დამოუკიდებელი, რეგიონული მედიის კორესპონდენტებს შეურაცხყოფას აყენებს.
„რამდენიმე დღის წინ, საგარეჯოს გამგებელმა გაზეთ „იმედის“ ერთ-ერთ კორესპონდენტს, რომელმაც მას კომენტარი სთხოვა საგარეჯოს მოსახლეობის პრეტენზიებთან დაკავშირებით, ნავთობკომპანია „კანარგო - ჯორჯიას“  და ადგილობრივი ხელისუფლების მიმართ, უზრდელი, თავხედი და პროვოკატორი უწოდა. გამგებლის მიერ ჟურნალისტის შეურაცხყოფისა და მუქარის ჩანაწერი გვაქვს. ბუხნიკაშვილის მხრიდან ეს არ გახლავთ დამოუკიდებელ ჟურნალისტებთან თავხედობის პირველი შემთხვევა. მან, ცოტა ხნის წინ, საგარეჯოში მომუშავე კორესპონდენტი მიშიკო ლაზაშვილი, გამგეობის სხდომიდან გააძევა. მიუხედავად იმისა, რომ მაშინ აღნიშნული ქმედებას პროტესტი მოჰყვა, გამგებელს პასუხი არავინ მოსთხოვა. მას პრეზიდენტის კახეთის მხარის სახელმწიფო რწმუნებული გია ნაცვლიშვილი მფარველობს.  არ გამოვრიცხავთ, რომ ჟურნალისტებზე ზეწოლა სწორედ გუბერნატორისგან მოდიოდეს, სხვა შემთხვევაში გამგებელი მისგან შენიშვნას მაინც მიიღებდა,“- აღნიშნავს გაზეთ „იმედის“ რედაქტორი.
მისივე თქმით, რედაქცია საგარეჯოს გამგებლისგან ბოდიშის მოხდას ითხოვს. ამის შესახებ საგარეჯოს გამგებელს წერილობითი მოთხოვნა უკვე გაუგზავნეს. მოთხოვნის დაუკმაყოფილებლობის შემთხვევაში, გაზეთი „იმედი“ საგარეჯოს გამგებლის წინააღმდეგ სასამართლოში, მორალური ზიანის ანაზღაურების შესახებ, სარჩელის შეტანას გეგმავს.
გაზეთ „იმედის“ რედაქციის პრეტენზიებთან დაკავშირებით, „ადამიანის უფლებათა ცენტრთან“ საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის გამგებელი კომენტარს არ აკეთებს.

Kakheti regional newspaper “Imedi” demands the Sagarejo District Governor to apologize to them. According to Albina Abramova, the editor of the newspaper, Garsevan Bukhnikashvili, the governor, insults the correspondents for regional independent media sources.
“Several days ago, Sagarejo District Governor called the correspondent for the newspaper “Imedi” impolite, impudent and provocateur. The latter asked the public official to make comments on the complaints of Sagarejo population about Oil Company “Canargo-Georgia” and local authority. We can produce the audio record of the incident when the governor was abusing the journalist. It was not the first fact when Bukhnikashvili mistreated independent journalists. Some time ago he expelled Mishiko Lazashvili, correspondent from Sagarejo, from the administrative board meeting. Gia Natsvlishvili, Kakheti Regional Gubernator protects the district governor. We do not exclude the possibility that the journalists were harassed according to the gubernator’s directives. Otherwise, the governor should have been rebuked for the incident,” said the editor of the newspaper.
Abramova said that the editorial board demands the Sagarejo District Governor to apologize to their staff. They have already mentioned their demand in their petition to the governor. Unless their requirements are satisfied, the newspaper “Imedi” is going to appeal to the court against the Sagarejo District governor and demand the reimbursement for moral damage.