მეექვსე საპყრობილეში პატიმრები შიმშილობენ
თხუთმეტი დღეა, 4 პატიმარი ნომერ მეექვსე საპყრობილეში შიმშილობს. ამის შესახებ ადამიანის უფლებათა ცენტრს ერთ-ერთი პატიმრის დედამ აცნობა.
ირაკლი კაშია, ირაკლი შანიძე, მანუჩარ შანაძე, მამუკა ლომთაძე – ამ პატიმრებმა, პროტესტის ნიშნად სახელმწიფო ულუფის მიღებაზე უარი განაცხადეს.
ერთ-ერთი მოშიმშილის - ირაკლი კაშიას დედის, ნონა კაშიას განცხადებით, პატიმრები აპროტესტებენ უსამართლოდ გამოტანილ განაჩენს და უკანონოდ ჩატარებულ გამოძიებას. ასევე, ითხოვენ საპატიმროში პირობების გაუმჯობესებას.
„პატიმრებს მუდმივად სცემენ და ამიტომ საპყრობილებში არსებულ არაადამიანურ პირობებს აპროტესტებენ. ამდენი დღეა, შიმშილობენ და ყურადღებას არავინ აქცევს! არავინ მისულა მათთან და არ უკითხავს, რას ითხოვდნენ, რატომ შიმშილობდნენ, რა აქვთ სათქმელი“, - აცხადებს ნონა კაშია.

Prisoners on Hunger-Strike in Jail # 6
The mother of a prisoner informed the Human Rights Center that four inmates of the jail # 6 have been on hunger-strike for 15 days already.
Irakli Kashia, Irakli Shanidze, Manuchar Shanadze and Mamuka Lomtadze refused to get prison food in protest.
According to the statement of Nona Kashia – the mother of Irakli Kashia, the prisoners protest impartial sentence and impartial investigation on their cases. They also request better conditions in prison.
“The prisoners are under permanent physical abuse and they protest inhuman conditions in the jail. Nobody pays attention to them though they have been on hunger-strike for such a long time already. Nobody has asked them what they request and why they are on hunger-strike,” said Nona Kashia.
She added that the prisoners are not going to stop their protest until somebody pays attention to them and listen to their complaints.