გენერალმა პუკაჩმა ჟურნალისტ ღონღაძის მკვლელობა აღიარა
უკრაინის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყოფილმა გენერალმა ალექსეი პუკაჩმა ჟურნალისტ გიორგი ღონღაძის მკვლელობა აღიარა.
„ნიუსლენდის“ ცნობით, გენერალმა აღიარა, რომ ჟურნალისტი საკუთარი ხელით მოკლა. ამასთან, უარყო ინფორმაცია ჟურნალისტზე თვალთვალის შესახებ. ღონღაძის ქვრივის, ვალენტინა ტელიჩენკოს ინფორმაციით, პუკაჩმა თავი უდანაშაულოდ ცნო 2003 წელს იმ დოკუმენტაციის განადგურების საკითხში, რომელიც ჟურნალისტზე თვალთვალს უკავშირდებოდა.
ალექსეი პუკაჩის სასამართლო პროცესი, რომელიც კიევში 31 აგვისტოს დაიწყო, დახურულ რეჟიმში მიმდინარეობს. სასამართლო დარბაზში ჟურნალისტებს არ უშვებენ.

The former general of the Ministry of Internal Affairs (MIA) of Ukraina Aleksey Pukach admitted murder of journalist Giorgi Ghonghadze.
According to Newsland, General admitted that he killed journalist from his own hands. However, he denied the information about conducting surveillance. According to Valentina Telichenko, Ghonghadze’s widow, Pukach acknowledged guilt in the destruction of documents related to the surveillance of journalist in 2003.
Aleksey Pukach’s trial which started in Kiev on August 31st is closed. The journalists are not allowed to enter the courtroom.