„ბედუკაძე ცოცხების დედოფალი“ - საპროტესტო აქცია პროკურატურასთან
თეა თუთბერიძემ და მოძრაობა „პატრიოტების“ წევრებმა მთავარ პროკურატურასთან აქცია გამართეს და ციხის სკანდალური კადრების ავტორის, ვლადიმერ ბედუკაძის გათავისუფლება გააპროტესტეს.
აქციის მონაწილეებმა შენობასთან მიიტანეს გვირგვინი წარწერით: „ბედუკაძე ცოცხების დედოფალი“; „ბედუკაძე მწამებელი“. მათი თქმით, ბედუკაძის სახელობის გვირგვინი იუსტიციის მინისტრ თეა წულუკიანისთვის არის განკუთვნილი.
ამასთან, აქციის მონაწილეებს ჰქონდათ პლაკატები წარწერებით: „კადრი ქენი, ცოცხზე დასვი, გაიარე, წინ დაგხვდება“, „ბედუკაძე ახალი მთავრობის გმირი“, „ბედუკაძე „ქართული ოცნების“ სახე“, „ქართული ოცნების მთავარი მოწმე“, „მწამებელი ბედუკაძე“.
მოქალაქეებსა და აქციის მონაწილეებს შორის მცირე ინციდენტიც მოხდა. კერძოდ, მოქალაქეები ბედუკაძეს იცავდნენ, რასაც აქციის მონაწილეებსა და მათ შორის სიტყვიერი შელაპარაკება მოჰყვა.

Demonstrators at the Prosecutor’s Office Protest Release of “Bedukadze, Queen of Brooms”
Tea Tutberidze and demonstrators at a “patriot-organized demonstration” at the Prosecutor’s Office protested the release of Vladimer Bedukadze, who was implicated in the Gldani prison scandal.
Demonstration members brought flowers to the building; on them was written such slogans as “Bedukadze, Queen of Brooms” and “Bedukadze the Torturer”. According to demonstrators, the flowers bearing Bedukadze’s name were intended for the Minister of Justice, Tea Tsulukiani.
In addition, demonstrators held posters saying: “Bedukadze, the New Government Hero”; “Bedukadze, the Face of the “Georgian Dream”; “The Main Witness of the “Georgian Dream”; and “Bedukadze the torturer”.