სახალხო დამცველმა პატიმრები მოინახულა
თბილისი.02.03.06.მედიანიუსი. დღეს თბილისის #7 საპყრობილესთან მსჯავრდებულთა ოჯახის წევრები და ახლობლები შეიკრიბნენ და პატიმრებთან შეხვედრა მოითხოვეს. მათი თქმით, საპყრობილეში მსჯავრდებულები სასტიკად ნაცემები არიან.
დღესვე საპყრობილეში პატიმრები სახალხო დამცველმა სოზარ სუბარმა მოინახულა. მისი თქმით,  პატიმრები მომხდარზე კონკრეტულ საუბარს თავს არიდებენ. “რვა პატიმარი აცხადებს‚ რომ ნაცემია. ერთ-ორს ეტყობა მცირე დაზიანება სახეზე. თვითონ ლაპარაკობენ ზოგად პრობლემებზე‚ ხოლო რა მოხდა გუშინ ან გუშინწინ, ამაზე არ საუბრობენ‚” _ აცხადებს სოზარ სუბარი.

Public Defender Visits Prisoners
Tbilisi. 02.03.06. Media News. Today, family members and relatives of prisoners gathered in front of jail # 7 and demanded that they be allowed to meet the prisoners. They say that prisoners are being severely beaten in the jail.
The Public Defender of Georgia visited prisoners today. According to him, prisoners avoid speaking in detail about what had happened. “Eight prisoners state that they were beaten. There are some physical injuries seen on the face of a couple of them. They speak about general problems but say nothing about the events that took place yesterday and the day before”, says Sozar Subari.